Program Dietní Schéma - Had a Lama žijí zdravě

Program Dietní Schéma

 

Dietní schéma ani není program, jako takový.

Je to vlastně návod, který si stáhnete, vytisknete a můžete se podle něj řídit tak dlouho, jak vás to bude bavit.

Vznikl vlastně čistě proto, aby vás trochu vedl a ulehčil vám život s vaší dóšou.

Stáhněte si zdarma ukázku tohoto programu – Kapha snídaně (stačí zadat email a hned můžete stahovat – klik na růžový text)


Je to takový přenosný stravovací poradce, který je vám k dispozici 24h denně.

Představte si, že byste měli k dispozici nějakého člověka (říkejme mu třeba Jean), placeného za to, že vám bude říkat, co máte jíst.

Ale pozor ne jen tak náhodně, ale podle toho, co máte v lednici a na co máte zrovna chuť. Navíc, všechny jeho návrhy už jsou přizpůsobené pro váš konstituční typ, jsou z větší části sattvické (což je dobré pro vaši energii a čistou mysl) a veganské.

Všechny recepty programu jsou vegetariánské, protože Ayurveda vegetariánství preferuje. Podle této filozofie ale není nic zakázáno, takže pokud si maso odpírat nechcete, klidně ho přidejte k jakémukoli zeleninovému jídlu (nedoporučuje se ale míchat s luštěninami – je to příliš těžké pro zažívání).

 

Váš osobní stravovací poradce

Příklad:

„Jean, mám hlad a dala bych si snídani, ale chci něco sladkého a lehkého, a mám chuť i na jablka.“ No a Jean vám teda vybere buď lehkou jáhlovou kaši s jablečným pyré, nebo kořeněný jablečný kompot s medem,…atd.

 

Jediný rozdíl je, že tento Jean je vlastně to moje papírové schéma, podle kterého si můžete takovýmto způsobem vybírat nejen to, co budete vařit, ale můžete ho použít i při výběru jídel v restauraci nebo na návštěvě.

Navíc, většina receptů je snadných a rychlých (a ty které jsou náročnější, lze využít pro přípravu dalších jídel, máte tam i uvedeno jakým způsobem.) a to všechno proto, aby vám vaření (pokud se rozhodnete vařit) zabralo co nejméně času a jeho plánování v podstatě žádný.

přenosný poradce jídelníčku

Jak to vlastně přesně funguje?

Po zakoupení produktu v e-shopu a připsání platby na účet vám emailem přijde 18 stránkový sešit Dietní Schéma, který si budete moct stáhnout do své čtečky nebo vytisknout. 

Dostupné způsoby platby jsou prostým převodem na účet (neuvádíte tam žádné údaje z vašeho účtu nebo karty, pouze dostanete variabilní symbol a číslo účtu kam peníze poslat).

Toto schéma by vám mělo pomoci s výběrem jídla kdekoli a kdykoli si nebudete vědět rady, jak správně jíst pro svoji dóšu (pokud ale půjdete na sobotní flám a k večeři si dáte pizzu, tak ho sebou neberte – řekl by vám, co nechcete slyšet :D).

Tohoto pomocníka jsem vytvořila, abyste si mohli vybírat jídla podle toho na co máte chuť, co máte k dispozici a také kolik máte času. A nejlepší je, že všechny tyto možnosti jsou pro vás vhodné. (Skoro jako když jdete do cukrárny, kde je všechno zdravé 😀 – no jo, jen skoro).

A jen chci říct, abyste se nestresovali, i když budete tento plán dodržovat třeba z 80% tak je to skvělý výsledek. 

Ale nebude vám užitečný pouze pro vaše vaření (i když jsem ke každému hlavnímu jídlu přidala několik svých oblíbených a osvědčených receptů), ale také vám pomůže lépe si vybrat v restauraci nebo kdekoli se budete ten den stravovat.

 

 

Váš osobní stravovací poradce

Co všechno v tomto pomocníkovi (Jeanovi) najdete?

  • úvodní slovo a účel sešitu
  • návod k použití
  • pár dobrých obecných rad pro vaši dóšu
  • pomoc při všech hlavních jídlech – snídaně, oběd, večeře, svačina/dezert
  • 4 různé typy každého hlavního jídla
  • nespočet možností, které lze poskládat u každého z těchto 4 typů hlavních jídel
  • moje oblíbené recepty
  • za každým hlavním jídlem je místo pro vaše vlastní recepty nebo poznámky
  • zlatá pravidla, kterými se řídit při každém stravování
  • poznámkové papírky na psaní nákupních sezamů k vytištění