Program Dietní Schéma

 

Dietní schéma ani není program, jako takový.

Je to vlastně návod, který si stáhnete, vytisknete a můžete se podle něj řídit tak dlouho, jak vás to bude bavit.

Vznikl vlastně čistě proto, aby vás trochu vedl a ulehčil vám život s vaší dóšou.

Stáhněte si zdarma ukázku tohoto programu - Kapha snídaně (stačí zadat email a hned můžete stahovat - klik na růžový text)


Je to takový přenosný stravovací poradce, který je vám k dispozici 24h denně.

Představte si, že byste měli k dispozici nějakého člověka (říkejme mu třeba Jean), placeného za to, že vám bude říkat, co máte jíst.

Ale pozor ne jen tak náhodně, ale podle toho, co máte v lednici a na co máte zrovna chuť. Navíc, všechny jeho návrhy už jsou přizpůsobené pro váš konstituční typ, jsou z větší části sattvické (což je dobré pro vaši energii a čistou mysl) a veganské.

Recepty jsou vegetariánské, protože Ayurveda vegetariánství preferuje. Podle této filozofie ale není nic zakázáno, takže pokud si maso odpírat nechcete, klidně ho přidejte k jakémukoli zeleninovému jídlu (nedoporučuje se ale míchat s luštěninami - je to příliš těžké pro zažívání).

 

Váš osobní stravovací poradce

Příklad:

"Jean, mám hlad a dala bych si snídani, ale chci něco sladkého a lehkého, a mám chuť i na jablka." No a Jean vám teda vybere buď lehkou jáhlovou kaši s jablečným pyré, nebo kořeněný jablečný kompot s medem,...atd.

 

Jediný rozdíl je, že tento Jean je vlastně to moje papírové schéma, podle kterého si můžete takovýmto způsobem vybírat nejen to, co budete vařit, ale můžete ho použít i při výběru jídel v restauraci nebo na návštěvě.

Navíc, většina receptů je snadných a rychlých (a ty které jsou náročnější, lze využít pro přípravu dalších jídel, máte tam i uvedeno jakým způsobem.) a to všechno proto, aby vám vaření (pokud se rozhodnete vařit) zabralo co nejméně času a jeho plánování v podstatě žádný.

přenosný poradce jídelníčku

Jak to vlastně přesně funguje?

Po zakoupení produktu v e-shopu budete mít k dispozici ke stažení 18 stránkový sešit Dietní Schéma. 

Dostupné způsoby platby jsou přes PayPal účet (který já osobně používám nejčastěji, protože je to velmi rozšířená metoda platby a relativně bezpečná), kartou, anebo prostým převodem na účet (toto je asi nejlepší pro ty, kteří mají strach platit na internetu - neuvádíte tam žádné údaje z vašeho účtu nebo karty, pouze dostanete variabilní symbol a číslo účtu kam peníze poslat - jediná nevýhoda je, že to není okamžité a čeká se na připsání částky na účet).

Toto schéma by vám mělo pomoci s výběrem jídla kdekoli a kdykoli si nebudete vědět rady, jak správně jíst pro svoji dóšu (pokud ale půjdete na sobotní flám a k večeři si dáte pizzu, tak ho sebou neberte - řekl by vám, co nechcete slyšet 😀 - ale pobavit se je občas důležitější než zdravá strava, když se to nepřehání).

Tohoto pomocníka Jeana jsem vytvořila, abyste si mohli vybírat jídla podle toho na co máte chuť, co máte k dispozici a také kolik máte času. A nejlepší je, že všechny tyto možnosti jsou pro vás vhodné. (Skoro jako když jdete do cukrárny, kde je všechno zdravé 😀 - no jo, jen skoro).

A jen chci říct, abyste se nestresovali, i když budete tento plán dodržovat třeba z 80% tak je to skvělý výsledek. 

Ale nebude vám užitečný pouze pro vaše vaření (i když jsem ke každému hlavnímu jídlu přidala několik svých oblíbených a osvědčených receptů), ale také vám pomůže lépe si vybrat v restauraci nebo kdekoli se budete ten den stravovat.

 

 

Váš osobní stravovací poradce

Co všechno v tomto pomocníkovi (Jeanovi) najdete?

  • úvodní slovo a účel sešitu
  • návod, jak "Jeana" používat
  • pár dobrých obecných rad pro vaši dóšu
  • pomoc při všech hlavních jídlech - snídaně, oběd, večeře, svačina/dezert
  • 4 různé typy každého hlavního jídla
  • nespočet možností, které lze poskládat u každého z těchto 4 typů hlavních jídel
  • moje oblíbené recepty
  • za každým hlavním jídlem je místo pro vaše vlastní recepty nebo poznámky
  • zlatá pravidla, kterými se řídit při každém stravování
  • poznámkové papírky na psaní nákupních sezamů k vytištění

Sešity pro jednotlivé dóši (a to včetně těch kombinováných a také vhodný pro všechny dóši - napřiklad když vaříte pro rodinu nebo přátele) budu přidávat postupně, jakmile budou hotové.

První bude Kapha dóša schéma, které bude k dispozici kolem přelomu ledna a února.

V první řadě ale budu potřebovat pár lidí, kteří si tyto pomocné sešity vyzkouší bezplatně výměnou za zpětnou vazbu.

Budu oslovovat zaregistrované hadolamáky, takže jestli chcete být jedním z nich a také nepřijít o žádné další novinky, zapiště se na hlavní stránce, kde po pár vteřinách vyskočí registrační okénko.